Dřevovláknité desky PAVATEX v rámci dřevostavby

Článek 2. Dřevovláknité desky PAVATEX v rámci dřevostavby 


Dřevovláknité izolační desky Pavatex zaujímají významnou roli při výstavbě nových dřevostaveb, zateplování střešních plášťů obytných podkroví i běhěm rekonstukcí interiéru i exteriéru stavby, ať už se jedná o fasády, střechy, či podlahy.

pavatex Isolair fasáda s provětrávanou mezerou

 

Výčet hlavních přínosů dřevovláknitých desek Pavatex pro dřevostavbu i zděný dům:

  TEPELNÁ IZOLACE = malý součinitel tepelné vodivosti snižuje náklady na vytápění; vhodnou konstrukcí a tloušťkou izolantu lze dosáhnout pasivního standartu


  TEPELNÁ AKUMULACE = velká schopnost akumulovat teplo úspěšně brání přehřívání v letním období; stabilní teplota v interiéru bez každodenního kolísání


  DIFÚZNĚ OTEVŘENÁ KONSTRUKCE = nízký faktor difúzního odporu a velká schopnost adsorpce vodní páry; difúze vodní páry v konstrukcích se omezuje parobrzdnou deskou nebo membránou


  VZDUCHOVÁ a KROČEJOVÁ NEPRŮZVUČNOST = těžký a vláknitý materiál; dobře ochrání interiér před hlukem od okolního prostředí

Souhrn všech výhod dřevovlákna Pavatex naleznete na https://www.pavatex-cz.com/prednosti-desek-pavatex/

Rozšíření sortimentu produktů PAVATEX v roce 2018 nabízí širší nabídku různých typů a tlouštěk dřevovláknitých izolačních desek a rohoží. Nabízí též výběr ze dvou technologických procesů výroby, a to mezi takzvaným mokrým a suchým procesem. Dřevovláknité izolace, které jsou vyráběné mokrým procesem ve výrobním závadě ve Švýcarsku nabízejí vyšší objemovou hmotnost a tím pádem i větší tepelnou akumulaci. Dřevovláknité izolace a desky vyráběné tzv. suchým procesem v novém výrobním závodě Golbey ve Francii poskytují nižší součinitel tepelné vodivosti, tyto izolace jsouproto vhodnější pro pasivní domy, a také disponují vyšší pevností.

výroba pavatex

Přehled desek PAVATEX, které jsou vhodné k použití v  OBVODOVÉM PLÁŠŤI pod tenkovrstvou omítku, nebo pod provětrávanou mezeru s obkladem. Obvyklá tloušťka je v rozmezí 40 – 120 mm.

DIFFUTHERM
ISOLAIR
PAVATHERM-COMBI
PAVAWALL-GF
PAVATHERM-PLUS

Přehled desek PAVATEX, které jsou vhodné k použití NAD KROKVE jako doplněk mezikrokevní izolace. Obvyklá tloušťka se volí v rozmezí 35 – 120 mm.

ISOLAIR
PAVATHERM-COMBI
PAVATHERM-PLUS
SWISSTHERM-COMBI
ISOROOF

Přehled desek PAVATEX, které jsou vhodné k použití NAD VIDITELNÉ KROKVE. Obvyklá celková tloušťka souvrství se pohybuje v rozmezí 200 – 240 mm.

ISOLAIR
PAVATHERM-COMBI
PAVATHERM-PLUS
PAVATHERM

Přehled desek PAVATEX, které jsou vhodné při aplikaci v  interiéru POD KROKVE. Obvyklá tloušťka se pohybuje v rozmezí od 20 – 60 mm.

ISOLAIR
ISOROOF
PAVATHERM-COMBI


Přehled dřevovláknitých desek, které jsou vhodné jako tepelná a kročejová izolace do SUCHÝCH PODLAH. Běžně používaná tloušťka desek je v rozmezí od 8 – 60 mm. Desky lze skládat v několika vrstvách přes sebe křížem.

SWISSISOLANT
PAVABOARD
PAVATHERM-PROFIL

Jako pružná výplň VÝPLŇ DO NOSNÉ KONSTRUKCE, MEZI KROKVE, NEBO DO ROŠTŮ se požívá izolační rohož na bázi ve všech tloušťkách v rozmezí od 40 – 240 mm.

PAVAFLEX
PAVAFLEX PLUS

Alternativně lze také použít tuhou výplňovou izolaci s výšší objemovou hmotností a lepšími tepelně akumulačními schopnostmi

PAVATHERM 

 

DSC00020

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení